Ostoja Kołaczyce - strona oficjalna

Strona klubowa

Najbliższe spotkanie

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

Najbliższa kolejka

Najbliższa kolejka 16

Ostoja na facebooku

Logowanie

Statystyki drużyny

Najlepsi typerzy

Zaloguj się, aby typować.
Lp. Osoba Pkt.
1. kibic87... 204

Statystyki

Brak użytkowników
zalogowanych i 1 gość

dzisiaj: 424, wczoraj: 672
ogółem: 2 467 775

statystyki szczegółowe

Historia

 

Klub Sportowy „Ostoja” został założony w 1946 roku i działał w strukturach Stowarzyszenia Spółdzielczego „ Start” do roku 1965. Potem podupadł i na kilkanaście lat zawiesił działalność.
W dniu 17.06.1981 roku,  po blisko dwudziestoletniej przerwie, stowarzyszenie reaktywował Prezes Stowarzyszenia Miłośników Kołaczyc -Stanisława Krajewski. Szatnia zawodników w tym czasie znajdowała się w pomieszczeniach Stowarzyszenia Miłośników Kołaczyc  w Rynku, ponieważ  Prezes Stowarzyszenia, wspomniany wcześniej Stanisław Krajewski, który wspólnie z Józefem Frączkiem przywrócili do życia „ Ostoję”, nie mógł odmówić gościnności w kamienicy, w której znajduje się  dzisiaj między innymi „ Izba Pamiątek”.
Kołaczycki Rynek od stadionu ulokowanego na Błoniach dzieli spory odcinek drogi, stąd z konieczności przebieralnie dla zawodników usytuowano  w starym autobusie postawionym na kołkach, ofiarowanym klubowi przez Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej. Pierwszym Prezesem, po reaktywowaniu, został  Prezes Gminnej Spółdzielni  „ Samopomoc Chłopska” Adam Burek.

Prezesi LZS Ostoja Kołaczyce w latach 1981- 2016:

  1. Adam Burek                          10.06.1981- 15.02.1987
  2. Andrzej Namysł                       15.02.1987- 14.01.1990
  3. Józef Borsuk                                     14.01.1990- 17.09.1992
  4. Stanisław Witalis                    17.09.1992- 27.09.1992
  5. Władysław Sękowski             27.09.1992- 08.01.1993
  6. Ryszard Wajda                          08. 01 1993- 03.02 1996
  7. Stanisław Nowak                     10.02.1996- 04.01.1998
  8. Roman Stasiowski                    04.01.1998- 01.07.2000
  9. Zbigniew Kowalski                   01.07.2000- 31.12.2000
  10. Stefan Morelowski                01.01.2001- 26.07.2001
  11. Tomasz Lignarski                     26.07.2001- 10.01.2003
  12. Bogdan Smalarz                        10.01.2003- 19.01.2003
  13. Stanisław Nowak                      23.01.2003- 22.06.2003
  14. Tomasz Lignarski                      22.06.2003- 24.07.2008
  15. Włodzimierz Raczka                          24.07.2008- 31.01.2010
  16. Tomasz Lignarski                     18.02.2010- 20.07.2012
  17. Zbigniew Szczerba                   20.07.2012- do chwili obecnej.

            Podkreślić należy, że najdłużej we wszystkich Zarządach Klubu Ludowego Zespołu Sportowgo , a od roku 2010 Miejskiego Klubu Sportowego „ Ostoja „ Kołaczyce pracował Stanisław Żygłowicz.

Po wznowieniu przez klub działalności i przystąpieniu do rozgrywek w 1981 roku, piłkarze „ Ostoi” przez dwa lata występowali w klasie C, po tym okresie awansowali do klasy B, by po jednym sezonie znaleźć się w klasie A. Grali w niej dwa sezony, gdyż w roku 1985 wywalczyli po raz pierwszy po reaktywowaniu awans do klasy okręgowej, w której występowali do 1997 roku, będąc przez kilka sezonów w ścisłej czołówce rozgrywek. Za ojca sportowych sukcesów „ Ostoi” należy uznać Marka Bukowskiego, byłego piłkarza III- ligowych „Czarnych” Jasło ( do roku 1977) i AZS Biała Podlaska (cztery kolejne sezony). Po studiach Marek Bukowski krótko reprezentował jeszcze barwy jasielskiego klubu, by następnie zostać asystentem trenera w tym klubie. W roku 1985 został grającym trenerem „Ostoi”, która zajmowała wówczas 12 miejsce w klasie A i piłkarzom groził spadek. Utrzymali się jednak na tym poziomie rozgrywek dzięki zwycięskiej serii 10 kolejnych meczów. W następnym sezonie 1985/86 wprowadził drużynę do klasy okręgowej. Barwy „ Ostoi” podczas tej ponad dziesięcioletniej przygodzie z okręgówką najczęściej (obok grającego trenera ) reprezentowali: Stanisław Kołeczek, Henryk Liszka, Marian Jastrzębski, Janusz Kobak, Stanisław Nowak, Zbigniew Sienicki, Wiesław Skicki, Andrzej Bielański, Ryszard Wajda, Janusz Pruchnik, Jacek Jarosz i Andrzej Zięba. 
                  Po awansie piłkarzy do okręgówki zaczęto budować ogrodzenie stadionu i budynek klubowy, który został ostatecznie oddany do użytku w roku 1998. Warto podkreślić, że budynek klubowy niemal w całości powstał z czynu społecznego i wielu ludzi z Kołaczyc pomagało w jego wzniesieniu. Po spadku do klasy A  w roku 1997 na kolejny awans do klasy okręgowej działacze klubu, piłkarze i kibice czekali dwa lata. W sezonie 1998/99 klub zajął ostatecznie 3. miejsce, jednak w wyniku reorganizacji rozgrywek (utworzenie nowej V ligi krośnieńsko- przemyskiej) awansował do wyższej klasy. Przygoda z okręgówką w tym przypadku trwała jeden sezon (1999/2000).
Po spadku do klasy A, w sezonach 2000/01 i  2001/02 „Ostoja” zajmowała drugie miejsca w tabeli, jednak to ostatnie osiągnięcie drużyny seniorskiej  zaprocentowało awansem, ponieważ druga lokata była premiowana do klasy okręgowej. Ten awans wywalczyli: Stanisław Kołeczek, Paweł Malikowski, Janusz Kobak, Michał Kaleta, Artur Gałuszka, Przemysław Madejczyk, Piotr Cieniek, Marcin Urban, Tomasz Wojdyła, Krzysztof Czech, Dominik Kowalski. Paweł Rusztowicz czy też Piotr Łącki. Niestety, nasz klub występował w tej klasie rozgrywek tylko jeden sezon. Jednak po kolejnych trzech sezonach spędzonych w klasie A, ponownie pod wodzą trenera Marka Bukowskiego, w roku 2006 piłkarze „ Ostoi” znowu wrócili do okręgówki. Rywalizację na tym szczeblu rozgrywek „Ostoja” zakończyła po dwóch sezonach, spadając w finale rozgrywek  2007/08 do klasy A, w której nieprzerwanie rozgrywa swoje mecze do dnia dzisiejszego.

MKS „Ostoja” Kołaczyce w chwili obecnej zrzesza piłkarzy w trzech grupach wiekowych; trampkarzy i juniorów, występujących w klasie okręgowej drugi sezon z rzędu – trenerem obu grup młodzieżowycj jest były zawodnik klubu – Adam Iwanicki, oraz seniorów, których trenuje legenda kołaczyckiej piłki – Marek Bukowski.
Cieszą sukcesy, jakie osiągnęli, bądź osiągają, Ci adepci piłki nożnej z Kołaczyc na przestrzeni lat. Do największych sukcesów  zaliczyć należy zajęcie III miejsca w Polsce przez drużynę trampkarzy reprezentujących nasze województwo w rozgrywkach szkolnych w roku 1989. Dodać należy, że nasz wychowanek, Tomasz Przewoźnik, jest obecnie reprezentantem młodzieżowej kadry Polski, w której wystąpił już w dwóch oficjalnych meczach.
            Największym sukcesem seniorskiej drużyny jest zwycięstwo w rozgrywkach klasy okręgowej w sezonie 1988/89. Przegraliśmy jednak baraż o ligę wojewódzką z Bieszczadami Ustrzyki Dolne. W  tym sezonie nasza drużyna spisywała się także w rozgrywkach Pucharu Polski, gdzie dotarła do półfinału rozgrywek. W meczu o finał lepsza okazała się jednak Stal Sanok, która wygrała po dogrywce 3-1.
W sezonie 1992/93 nasza drużyna zajęła drugie miejsce w klasie okręgowej, tuż za Górnikiem Strachocina.
             Aktualnie tempo życia sportowego w Kołaczycach określa Zarząd Klubu, w skład którego wchodzą:
- Zbigniew Szczerba jako Prezes Klubu (sprawuje swoją funkcję drugą kadencję z rzędu),
- Anna Kołeczek jako Wiceprezes Klubu,
- Ireneusz Grzesiak jako Skarbnik Klubu (druga kadencja z rzędu),
- Przemysław Madejczyk jako Sekretarz Klubu (druga kadencja z rzędu),
- Maciej Jarosz jako Członek Zarządu )druga kadencja z rzędu)
- Wiesław Żołna jako Członek Zarządu.
- Łukasz Żygłowicz jako Członek Zarządu.
- Michał Wolski jako Przewodniczący Komisji Rewizyjnej,
- Franciszek Bernal jako Sekretarz Komisji Rewizyjnej,
- Kazimierz Iwanicki jako Członek Komisji Rewizyjnej.
 

Reklama

Ostatnie spotkanie

MKS Ostoja KołaczycePrzełom Besko
MKS Ostoja Kołaczyce 1:3 Przełom Besko
2017-11-11, 10:30:00
Stadion Miejski w Kołaczycach
    relacja »
oceny zawodników »

Wyniki

Ostatnia kolejka 15
Markiewicza Krosno 1:2 Czarni Jasło
Nafta Jedlicze 3:2 Gimball Tarnawa
Grabowianka Grabówka 1:2 Polonia Kopytowa
Kotwica Korczyna 1:0 Iwonka Iwonicz
Partyzant Targowiska 2:1 Gaudium Łężyny
Przełęcz Dukla 2:0 LKS Skołyszyn
MKS Ostoja Kołaczyce 1:3 Przełom Besko
Iskra Przysietnica 2:0 Start Rymanów

Kalendarium

25

11-2017

sobota

26

11-2017

niedziela

27

11-2017

pon.

28

11-2017

wtorek

29

11-2017

środa

30

11-2017

czwartek

01

12-2017

piątek

Wspierają nas:

 

CZŁONKOWIE KLUBU 100

1. Augustynek Mariusz
2. Barański Kazimierz
3. Bronowicz Elżbieta
4. Chomiszczak Krzysztof
5. Cyran Marcin
6. Czech Andrzej
7. Czech Antoni
8. Czech Elżbieta
9. Czech Robert
10. Czech Urszula
11. Czernicka Teresa
12. Dobrzański Tomasz
13. Drzymalski Józef
14. Drzymalski Krzysztof
15. Dunaj Stanisław
16. Dziędzioł Piotr
17. Dzwonkowska Marta
18. Filipek Paweł
19. Foryś Paweł
20. Fryc Piotr
21. Fundakowski Stanisław
22. Gajda Adam
23. Gajda Piotr
24. Gałuszka Artur
25. Garstka Artur
26. Gozdecki Ryszard
27. Grzesiak Aneta
28. Grzesiak Bożena
29. Grzesiak Ireneusz
30. Grzesiak Szymon
31. Grzesiak Wiesław
32. Hendzel Marcin
33. Hendzel Michał
34. Hendzel Robert
35. Iwanicki Kazimierz
36. Jarosz Jacek
37. Jastrzębski Marian
38. Jedziniak Radosław
39. Jedziniak Wiesław
40. Kaleta Jacek
41. Kaleta Małgorzata
42. Karolewski Marek
43. Kluzowicz Krzysztof
44. Koczaja Jan
45. Kolbusz Mieczysław
46. Kołeczek Anna
47. Kołeczek Stanisław
48. Kopeć Marta
49. Kopeć Sylwester
50. Korecki Sławomir
51. Krajewski Stanisław
52. Kwarciany Jan
53. Liszka Henryk
54. Machowicz Bartosz
55. Machowicz Tadeusz
56. Madej Łukasz
57. Madejczyk Adam
58. Makara Marcin
59. Matuszewski Wojciech
60. Matyjasz Elżbieta
61. Matysik Patryk
62. Maziarz Andrzej
63. Maziarz Jerzy
64. Maziarz Witold
65. Michalska Ewelina
66. Mokrzycki Wacław
67. Morelowski Stefan
68. Nowak Paweł
69. Nowak Stanisław
70. Ochałek Tomasz
71. Pachana Danuta
72. Pawłowski Tomasz
73. Piekarska Ewa
74. Płaneta Mariusz
75. Podgórska Agata
76. Podgórski Piotr
77. Podgórski Stanisław
78. Rączka Jan
79. Rączka Mateusz
80. Rączka Włodzimierz
81. Rogaczewski Stanisław
82. Skałkowski Wiesław
83. Skicki Wiesław
84. Smalarz Bogusław
85. Sokołowski Adam
86. Stasiowska Magdalena
87. Stelmach Antoni
88. Stelmach Bogdan
89. Stelmach Krzysztof
90. Sypień Andrzej
91. Szczerba Zbigniew
92. Szeląg Radosław
93. Szlachta Henryk
94. Śliż Aleksander
95. Śliż Szymon
96. Urban Marcin
97. Uryniak Stanisław
98. Wajda Marek
99. Wilisowski Adam
100. Wojdyła Michał
101. Wojdyła Tomasz
102. Woliński Grzegorz
103. Woliński Ryszard
104. Woźniak Jerzy
105. Woźniak Piotr
106. Wypasek Stanisław
107. Zięba Renata
108. Zych Adam
109. Zych Teofil
110. Żołna Wiesław
111. Żygłowicz Grzegorz
112. Żygłowicz Łukasz
+ 6 Osób Anonimowych

POLECAMY :

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ankiety

Brak aktywnych ankiet.